top of page
Středové složení Enduro Bearings
Ložiska Enduro Bearings
Prémiová ložiska a komponenty pro cyklistiku 
About
Hlavové složení Enduro Bearings

NABÍDKA

Co Enduro Bearings nabízí?

Výrobce prémiových cyklistických ložisek a komponentů s kompletní řadou ocelových, keramických a nerezových ložisek do hlavových a středových složení, nábojů, zadního odpružení a kladek přehazovaček. Ucelené série středových a hlavových složení. Cyklistické nářadí a sady nejpoužívanějších  ložisek.

Co odlišuje Enduro Bearings od jiných výrobců?

Konstrukce ložisek využívá větších kuliček, které snesou výrazně vyšší zatížení a zajišťují ložiskům delší životnost.

 

Odolná ložiska vyvinutá pro zadní odpružení, která snesou až o 40% vyšší zátěž.

 

Ložiska s kosoúhlým stykem s lepším rozložením zatížení, u kterých nedochází k boční vůli v nábojích.

 

Středová a hlavová složení s doživotní zárukou.

 

Silikonová těsnění snižující tření a zvyšující výkon a speciální maziva pro nejvyšší výkon.

TECHNOLOGIE

Úzká spolupráce s řadou výrobců rámů, vidlic a komponentů napomohla vyvinout řadu unikátních ložisek, rozměrů a technologií, které jiní výrobci nenabízejí.

Ložiska pro zadní odpružení MAX Enduro Bearings
Středová a hlavová složení Maxhit Enduro Bearings
Systém uložení středových složení Torqtite Enduro Bearings
Keramická ložiska XD15 Enduro Bearings

Ložiska pro
zadní odpružení

Středová a hlavová
složení

Systém uložení 
středových složení

Keramická ložiska

Ložiska MAX vyvinutá specificky do zadního odpružení snesou až o 40 % vyšší zatížení. Ložisko se pohybuje pouze v určité výseči, díky čemuž nemusí mít klec, ale pouze kuličky, které výrazně zvyšují jeho životnost. MAX ložiska při výrobě osazuje řada předních výrobců kol, mimo jiné Yeti, Santa Cruz, Niner, BMC, Giant, Orbea a jiní.

Komponenty Maxhit nabízejí revoluční řešení středových a hlavových složení s doživotní zárukou. Ložisko, které je pevnou součástí komponentu odolá až dvojnásobnému zatížení. Vyrobené jsou z nerezové oceli 440C s unikátním systémem těsnění a mazivem pro extrémní tlaky.

Systém Torqtite unikátním způsobem zajišťuje souosost středové osy a ložisek u rámů typu PRESS-FIT. Středové misky s ložisky jsou opatřeny závitem a proti sobě našroubovány do společného vnitřního rukávce, který zajišťuje jejich absolutní souosost bez ohledu na výrobní tolerance výrobců rámů. Vše je pak jako systém uloženo ve středové spojce rámu. K dispozici je ve verzi XD15 Ceramic Hybrid a nerezovém provedení 440 C.

Řada keramických ložisek  XD-15  představuje technologickou špičku mezi cyklistickými ložisky. Nabízí ložiska do středových složení a nábojů s maximální životností a výkonem. Keramické ložisko doplňují kuličky z nitridu křemíku klouzající po dráze z letecké nerezové oceli s dvojitým těsněním.

Řada XD-15 navíc nabízí doživotní záruku.

bottom of page